1611356400 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmując do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Magdalena Mądrzak-Kruszona

Magdalena Mądrzak-Kruszona
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 24
tel. kom.: 606 792 005

magdalena.madrzak@porscheinterauto.pl
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki
Kierownik Działu Sprzedaży

tel.: 61 650 15 23
tel. kom.: 692 455 197

piotr.nowicki@porscheinterauto.pl
Mariusz Piórkowski

Mariusz Piórkowski
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 25
tel. kom.: 797 975 545

mariusz.piorkowski@porscheinterauto.pl

Wróć do Aktualności

2013-12-04

Bilans jednego roku: dwa tuziny nagrĂłd dla nowego Golfa

Poznań, 4 grudnia 2013 r. - Golf także w siódmej generacji pisze kolejny rozdział historii sukcesów i zachwyca zarówno klientów, jak i specjalistyczną prasę. W minionych dwunastu miesiącach Golf otrzymał dwa tuziny prestiżowych wyróżnień. Został wybrany między innymi "Car of the Year 2013" oraz "World Car of the Year 2013". Także w Japonii nowy Golf okazał się lepszy od konkurentów i jako pierwszy importowany samochód w 34-letniej historii plebiscytu został "Car of the Year 2013/2014 Japan". Kolejne wyróżnienia to między innymi "Złota Kierownica 2013", "Auto Trophy", "Auto der Vernunft" ("Samochód rozsądku") oraz "Die besten Autos 2013" ("Najlepsze samochody 2013"). Prof. dr Martin Winterkorn, Prezes Zarządu Volkswagen AG, podsumował sukcesy Golfa: "Golf jest i pozostanie najważniejszym modelem i siłą napędową marki Volkswagen."

Mimo że nowy Golf jest na rynku dopiero od roku, to w najbliższych dniach sprzedany zostanie półmilionowy egzemplarz. Warto tutaj nadmienić, że w ważnych krajach, jak Chiny czy USA, Golf siódmej generacji nie trafił jeszcze do sprzedaży. W Europie w salonach niedawno pojawił się Golf Variant, a w pierwszej połowie przyszłego roku dołączy do niego Golf Sportsvan, zaprezentowany przez Volkswagena podczas IAA we Frankfurcie. W kolejce czekają jeszcze dalsze nowości, jak e-Golf i hybrydowy Golf plug-in. "Cieszymy się, że nowy Golf doskonale przyjęty na rynku i spotkał się z pozytywną reakcją klientów. Jest to przede wszystkim zasługa pracującej z wielkim zaangażowaniem załogi. Nasi pracownicy bardzo przyłożyli się do Golfa i wykonali wspaniałą pracę" - powiedział Winterkorn.

W Europie Golf od lat jest najczęściej kupowanym samochodem. Także w poszczególnych krajach potwierdza swój status bestsellera i jest liderem sprzedaży między innymi w Belgii, Finlandii, Irlandii, Chorwacji, Luksemburgu, Norwegii, Austrii, Szwajcarii i naturalnie na niemieckim rynku.

Pierwsza generacja Volkswagena Golfa trafiła do salonów w maju 1974 roku jako następca Garbusa. Już od prawie 40 lat Golf kontynuuje sukcesy swojego poprzednika i stał się bazą dla nowej klasy samochodów - klasy Golfa. Golf jest oferowany obecnie w różnych wariantach, od wyjątkowo oszczędnego Golfa TDI BlueMotion po sportowego GTI, od trzydrzwiowego hatchbacka po przestronne kombi - Golfa Varianta. Każdy znajdzie Golfa spełniającego jego potrzeby, czego dowodem jest wielkość sprzedaży: w czerwcu 2013 roku taśmy produkcyjne opuścił 30-milionowy Golf.

źródło: bank prasowy