1611183600 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszło¶ci, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzib± przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocze¶nie przyjmuj±c do wiadomo¶ci, iż przysługuje mi prawo do wgl±du, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Magdalena M±drzak-Kruszona

Magdalena M±drzak-Kruszona
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 24
tel. kom.: 606 792 005

magdalena.madrzak@porscheinterauto.pl
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki
Kierownik Działu Sprzedaży

tel.: 61 650 15 23
tel. kom.: 692 455 197

piotr.nowicki@porscheinterauto.pl
Mariusz Piórkowski

Mariusz Piórkowski
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 25
tel. kom.: 797 975 545

mariusz.piorkowski@porscheinterauto.pl

Wróć do Aktualności

2015-05-26

e-Golf przenosi napęd elektryczny do produkcji wielkoseryjnej

Diodowe reflektory i nowoczesny system Infotainment jako wyposaĹĽenie standardowe

Dziesięć ważnych faktów dotyczących nowego e-Golfa:
1. Pełna przydatność do codziennej eksploatacji.
2. Seryjne diodowe światła przednie i tylne.
3. Seryjny nowoczesny system Infotainment Discover Pro.
4. Aktywacja klimatyzacji i Ĺ‚adowania przy uĹĽyciu smartfonu.
5. Zasięg 190 kilometrów na jednym ładowaniu baterii.
6. Zużycie energii 12,7 kWh/100 km, koszt energii tylko 7,11 zł/100 km*
7. Przyspieszenie do 60 km/h w zaledwie 4,2 sekundy.
8. Prędkość maksymalna 140 km/h (ograniczona elektronicznie).
9. Sportowe zachowanie się podczas dynamicznej jazdy dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości.
10. e-Golf, pierwsza całkowicie elektryczna wersja najpopularniejszego europejskiego samochodu w historii.
*średnia cena prądu w Polsce wynosi 0,56 zł/ kWh (27.04.2015)

NajwaĹĽniejsze informacje o nowym e-Golfie

Volkswagen e-Golf jest elektryczną wersją najpopularniejszego europejskiego samochodu - Golfa. e-Golf rozwija prędkość maksymalną 140 km/h, dysponuje zasięgiem do 190 kilometrów.

Seryjnie najwyĹĽszej klasy wyposaĹĽenie

Oficjalne wprowadzenie na rynek w Europie miało miejsce latem 2014 roku. W Polsce samochód znajdzie się w ofercie we wrześniu. Jako prekursora bezemisyjnej mobilności e-Golfa charakteryzuje bogate i zindywidualizowane wyposażenie seryjne. Na przykład napędzany elektrycznie Golf będzie jedynym modelem z serii Golfa, wyposażonym seryjnie w system radiowo-nawigacyjny Discover Pro.

Aplikacja Volkswagen Car-Net-e-Remote pozwala uruchomić przy użyciu smartfonu ładowanie baterii, seryjne ogrzewanie i wentylację postojową (podczas ładowania) lub sprawdzić informacje dotyczące samochodu. Ponadto do wyposażenia seryjnego należą funkcja wyboru profilu jazdy (Normal, Eco, Eco+), ogrzewana przednia szyba i automatyczna klimatyzacja. Elementy zewnętrzne to między innymi diodowe reflektory i - jako optyczna cecha charakterystyczna wszystkich Volkswagenów z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in - światła dzienne w kształcie litery C. Wszystkie Golfy z silnikiem elektrycznym posiadają także niebieską poprzeczną listwę na osłonie chłodnicy i w obudowach reflektorów (linia e-Design). Bez dopłaty oferowane są także diodowe światła tylne oraz aerodynamiczne, 16-calowe obręcze ze stopu metali lekkich.

Zasięg idealny dla osób codziennie dojeżdżających do pracy

e-Golf na jednym ładowaniu baterii (24,2 kWh), przy średnim zużyciu energii 12,7 kWh przejedzie nawet 190 kilometrów. Trzy intuicyjnie wybierane tryby jazdy (Normal, Eco, Eco+) i cztery równie intuicyjnie obsługiwane stopnie rekuperacji (D1, D2, D3 i B) pomagają kierowcy osiągnąć maksymalny zasięg. Według badań Federalnego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast, prawie 80 procent wszystkich kierowców w Niemczech nie przejeżdża dziennie więcej, niż 50 kilometrów, zatem zasięg e-Golfa byłby dla nich w pełni wystarczający.

Certyfikat ekologiczny

Certyfikatem ekologicznym Volkswagen wyróżnia modele i technologie, które pod względem ekologii poczyniły postęp w porównaniu z poprzednikami lub modelami porównywalnymi. Certyfikat jest sygnałem, że Volkswagen minimalizuje negatywny wpływ na środowisko samochodów, podzespołów i procesów. Po dokładnych analizach taki certyfikat otrzymał teraz także e-Golf. Analizy wykazały, że elektryczny samochód Volkswagena wykazuje lepszy bilans ekologiczny, niż konwencjonalne pojazdy. Wszystkie dane potrzebne do wystawienia certyfikatu ekologicznego zostały sprawdzone przez niezależny instytut TÜV NORD. W porównaniu z i tak już bardzo oszczędnym Golfem 1.2 TSI o mocy 63 kW / 85 KM, emisja CO2 w przypadku korzystania z BluePower (ekologiczna energia elektryczna) w fazie użytkowania zmniejszyła się o 99 procent. Dzięki innowacyjnemu całościowemu systemowi technologii, e-Golf ze swoim zużyciem energii 12,7 kWh/100 km jest ekstremalnie efektywny.

BluePower czyni różnicę

Elektryczne samochody po raz pierwszy umożliwiły wykorzystanie energii odnawialnej (energia wiatrowa, słoneczna i wodna) jako paliwa dla pojazdów. Dlatego Volkswagen oferuje w Niemczech idealnie dopasowaną do e-Golfa, e-up! i przyszłego Golfa GTE (system hybrydowy plug-in) energię elektryczną BluePower. Prąd wytwarzany bez emisji CO2 pochodzi wyłącznie z elektrowni wodnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Partnerem kooperacyjnym i dystrybucyjnym jest niemiecka spółka LichtBlick SE oraz Volkswagen Bank.

Bezgłośna dynamika

Mimo wszystkich rozwiązań mających na celu minimalizację negatywnego wpływu na środowisko, e-Golf może pochwalić się prawie sportowymi osiągami. Po pierwsze, Golf generalnie ma doskonały układ jezdny. Nisko położony środek ciężkości (dzięki baterii litowo-jonowej wbudowanej w podłogę) sprawił, że zachowanie się e-Golfa podczas jazdy jest jeszcze bardziej dynamiczne. Ponadto nowy Golf zyskuje na dynamice dzięki napędowi elektrycznemu: pracujący bezgłośnie silnik elektryczny generuje moment obrotowy porównywalny ze znacznie mocniejszymi autami. Dokładnie wygląda to tak: e-Golf jest napędzany silnikiem o mocy 85 kW / 115 KM, który - podobnie jak 1-biegowa przekładnia i bateria - jest konstrukcją własną Volkswagena. Silnik rozwija prędkość obrotową do 12 000 obr./min i natychmiast po uruchomieniu oddaje do dyspozycji moment obrotowy 270 Nm. Efekt: napędzany na przednią oś e-Golf przyspiesza do 60 km/h w 4,2 sekundy (0-100 km/h: 10,4 s.). Na autostradzie może poruszać się z ograniczoną elektronicznie prędkością 140 km/h.

Motoryzacyjna rewolucja nosi nazwÄ™ MQB

Nowym e-Golfem i zaprezentowanym na początku marca podczas Genewskiego Salonu Samochodowego Golfem GTE Volkswagen jako pierwszy producent na świecie oferuje w ramach jednej serii modeli wszystkie liczące się dzisiaj systemy napędowe. Volkswagen poszedł tą drogą, aby wykorzystać potencjał wszystkich rodzajów napędu i móc zaoferować każdemu klientowi Golfa idealnie dopasowanego do jego potrzeb. Ta wyjątkowa różnorodność napędów - Golf z silnikiem benzynowym (TSI wraz z GTI), Golf z silnikiem wysokoprężnym (TDI i GTD), Golf z silnikiem na gaz ziemny (TGI), Golf z napędem hybrydowym plug-in (GTE) i e-Golf jako wersja z czysto elektrycznym napędem - stała się możliwa dzięki modułowej platformie podłogowej dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie, zwanej w skrócie MQB. Ta wprowadzona pierwszy raz w 2012 roku w Golfie technologia modułowa jest prawdziwą motoryzacyjną rewolucją. Inżynierowie z Volkswagena stworzyli tym systemem podstawy techniczne, pozwalające budować taki wolumenowy model, jak Golfa, generalnie ze wszystkimi rodzajami napędu.

źródło: bank prasowy