1611788400 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszło¶ci, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzib± przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocze¶nie przyjmuj±c do wiadomo¶ci, iż przysługuje mi prawo do wgl±du, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Magdalena M±drzak-Kruszona

Magdalena M±drzak-Kruszona
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 24
tel. kom.: 606 792 005

magdalena.madrzak@porscheinterauto.pl
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki
Kierownik Działu Sprzedaży

tel.: 61 650 15 23
tel. kom.: 692 455 197

piotr.nowicki@porscheinterauto.pl
Mariusz Piórkowski

Mariusz Piórkowski
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 25
tel. kom.: 797 975 545

mariusz.piorkowski@porscheinterauto.pl

Wróć do Aktualności

2015-05-26

Golf GTE - pierwsza hybryda plug-in z genami Golfa GTI

Golf GTE o mocy 204 KM może przejechać do 50 km korzystając tylko z napędu elektrycznego
Golf GTE robi wraĹĽenie - zuĹĽycie paliwa 1,5 l/100 km, zuĹĽycie energii 11,4 kWh/100 km wg NEFZ

Dziesięć ważnych faktów związanych z Golfem GTE:
1. Golf GTE może przejechać w trybie elektrycznym do 50 kilometrów; łączny zasięg wynosi około 940 kilometrów.
2. Ĺšrednie zuĹĽycie paliwa wynosi 1,5 l/100 km, a zuĹĽycie energii 11,4 kWh/100 km (NEFZ), co odpowiada emisji CO2 na poziomie 35 g/km.
3. Po wprowadzeniu wersji GTE, Golf jest pierwszym samochodem na świecie, który oferowany jest ze wszystkimi liczącymi się obecnie rodzajami napędu.
4. Nowy Golf GTE jest jednocześnie samochodem zero-emisyjnym i autem przeznaczonym do pokonywania długich tras.
5. Silnik z bezpośrednim wtryskiem i doładowaniem (TSI) Golfa GTE rozwija moc 110 kW/150 KM, silnik elektryczny - 75 kW/102 KM.
6. Moc systemowa układu hybrydowego plug-in wynosi 150 kW/204 KM; maksymalny moment obrotowy to 350 Nm.
7. Po GTI i GTD, Golf GTE jest trzecim GT w tej serii modeli, ma te same sportowe geny.
8. Nowy Golf GTE rozwija prędkość 222 km/h i przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 7,6 sekundy.
9. Do wyposażenia seryjnego należą reflektory diodowe i system radiowy Composition Media z 6,5-calowym wyświetlaczem.
10. Golf GTE dostępny będzie w Polsce pod koniec 2015 roku.

Poznań, 26 maja 2015 r. - Nowy Golf GTE jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych, kompaktowych modeli na rynku. Jest sportowy jak legendarny Golf GTI i Golf GTD, a jednocześnie po wciśnięciu przycisku porusza się wyłącznie z napędem elektrycznym, nie emitując szkodliwych substancji. Stylistyka, elementy wyposażenia i charakter do Golfa GTE zostały bezpośrednie przeniesione z Golfów GTI i GTD.

Golf GTE jest napędzany silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem (1.4 TSI) o mocy 110 kW/150 KM i silnikiem elektrycznym o mocy 75 kW/102 KM. Te dwa silniki, we współpracy z przygotowaną specjalnie dla modeli hybrydowych, 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową DSG, tworzą ekologiczną i równocześnie dynamiczną jednostkę napędową, której moc systemowa wynosi 150 kW/204 KM. Silniki w nowym GTE są gotowe by zgodnie z życzeniem zmienić go w dynamiczne GTI lub bezgłośne, zero-emisyjne auto w stylu e-Golfa.

Wzorcowo oszczędny

Golfa GTE charakteryzuje średnie zużycie paliwa 1,5 l/100 km (emisja CO2 35 g/km) i zużycie energii 11,4 kWh/100 km (wg NEFZ dla samochodów hybrydowych). Zasięg z napędem wyłącznie elektrycznym wynosi 50 kilometrów, zasięg łączny to około 940 kilometrów.

Tryb E - Golf zero-emisyjny

Kierowcy, którzy codziennie pokonują głównie krótkie trasy, mogą korzystać tylko z elektrycznego napędu (po włączeniu trybu E odpowiednim przyciskiem) i nie emitować szkodliwych substancji. Wystarczy wieczorem podłączyć baterię do normalnego gniazdka domowej instalacji elektrycznej, ładować przez około trzy godziny i 45 minut (do osiągnięcia 100 procent pojemności baterii) i gotowe. Jeżeli bateria ładowana jest ze stacji Wallbox (stacja ładowania do domowego garażu) lub publicznych stacji ładowania, naładowanie baterii w 100 procentach trwa około dwie godziny i 15 minut.

Podczas dłuższych tras, dzięki inteligentnym możliwościom sterowania Golfa GTE, kierowca może zadbać, aby na koniec trasy - na przykład po wjeździe do miasta - za napęd odpowiedzialny był wyłącznie silnik elektryczny. Tak więc Golf GTE jest nie tylko dynamicznym, lecz także ekstremalnie oszczędnym, wszechstronnym autem na długie trasy.

Tryb GTE - samochĂłd sportowy

Cechy zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju połączone są w Golfie GTE z osiągami godnymi oznaczenia GT (Gran Tourismo). Po włączeniu trybu GTE wykorzystywana jest pełna moc silnika TSI: Golf GTE przyspiesza do 60 km/h w zaledwie 4,9 sekundy, a do 100 km/h w 7,6 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 222 km/h. Prędkość maksymalna jest drugorzędną wartością. Bardziej interesujący jest sposób, w jaki silnik benzynowy wraz z elektrycznym, dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu 350 Nm, napędzają Golfa GTE. Golf GTE zasilany wyłącznie silnikiem elektrycznym rozpędza się maksymalnie do 130 km/h.

WyposaĹĽenie GTE

Nowy Golf posiada bogate, nadające mu sportowy charakter wyposażenie. Seryjnie montowane są między innymi diodowe reflektory i diodowe światła do jazdy w dzień (o grafice w kształcie litery C, umieszczone w zmodyfikowanym zderzaku), ciemnoczerwone, diodowe światła tylne i 16-calowe obręcze ze stopu metali lekkich (opcjonalnie 18-calowe). Typowy dla Golfa GTI czerwony pasek na osłonie chłodnicy i reflektorach w Golfie GTE ma kolor niebieski. Seryjne elementy we wnętrzu to na przykład sportowe fotele w stylu GTI (w GTE: w niebieską kratę), wielofunkcyjna sportowa kierownica obszyta skórą, czarna podsufitka i poszycie w drzwiach, system Infotainment klasy Highend Composition Media z 6,5-calowym wyświetlaczem, niebieskie elementy oświetlenia wnętrza, mobilne usługi online, tryb GTE z e-Boost i Soundaktor, nakładki na pedały ze stali nierdzewnej i niebieskie, kontrastowe szwy na siedzeniach, kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów.

Wyjątkowe spektrum napędów

Volkswagen jest pierwszym na świecie producentem samochodów, który - w ramach jednej serii - może zaoferować wszystkie liczące się obecnie rodzaje napędu. Po debiucie Golfa GTE klienci Golfa mają po raz pierwszy możliwość wyboru między napędem benzynowym, wysokoprężnym, na gaz ziemny, elektrycznym i hybrydowym plug-in.

Mówiąc o napędach hybrydowych warto wspomnieć, że Golf GTE jest po Touaregu Hybrid i Jettcie Hybrid trzecim modelem hybrydowym w ofercie Volkswagena. Czwartym będzie Passat, w którym Volkswagen zamierza zastosować podobny system plug-in, w jaki wyposażono Golfa GTE.

źródło: bank prasowy