1610751600 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmując do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Magdalena Mądrzak-Kruszona

Magdalena Mądrzak-Kruszona
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 24
tel. kom.: 606 792 005

magdalena.madrzak@porscheinterauto.pl
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki
Kierownik Działu Sprzedaży

tel.: 61 650 15 23
tel. kom.: 692 455 197

piotr.nowicki@porscheinterauto.pl
Mariusz Piórkowski

Mariusz Piórkowski
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 25
tel. kom.: 797 975 545

mariusz.piorkowski@porscheinterauto.pl

Wróć do Aktualności

2013-11-27

Ważna nagroda dla Volkswagena przyznana w Tokio: Golf zdobył tytuł "Car of the Year" także w Japonii

- Golf jest pierwszym importowanym samochodem, który zdobył ten prestiżowy tytuł w Japonii
- Golf zebrał 504 z 600 punktów - to nowy rekord

Golf został wybrany "Samochodem Roku 2013/2014" w Japonii. W 34-letniej historii tej prestiżowej nagrody po raz pierwszy auto z zagranicy pokonało rodzimych konkurentów. Szczególne wrażenie robi fakt, że 60-osobowe jury z możliwych 600 punktów aż 504 punkty przydzieliło Golfowi najnowszej generacji, oferowanemu w Japonii dopiero od 25 czerwca. To rekord dla samochodu importowanego, a przewaga 131 punktów nad konkurentem z drugiej pozycji i 337 punktów nad modelem, który znalazł się na trzecim miejscu robi wrażenie.

"Niezmiernie cieszymy się, że Golf jest pierwszym importowanym samochodem w 34-letniej historii Car of the Year w Japonii, który zdobył główną nagrodę. To wyróżnienie jest zasługą wszystkich osób, które przez ostatnie 60 lat wspierały Volkswagena w Japonii" - powiedział Shigeru Shoji, Prezes koncernu Volkswagen w Japonii.

W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło szczególnie nową modułową platformę podłogową MQB jako najmocniejszą stronę Golfa. MQB stanowi bazę dla precyzyjnego zachowania się przy manewrach przy jednoczesnym wysokim komforcie i przyjemności jazdy. Ponadto uznanie znalazły doskonały poziom bezpieczeństwa, czysta i purystyczna stylistyka, znakomite wykończenie wnętrza i nadwozia oraz nowoczesne silniki TSI.

Golf oferowany jest na japońskim rynku w wersjach Trendline, Comfortline i Highline, z dwoma silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem - 1.2 TSI i 1.4 TSI z systemem aktywnego zarządzania pracą cylindrów (ACT). W październiku Volkswagen rozszerzy spektrum modeli o nowego Golfa GTI, którego silnik 2.0 TSI zachwyca klientów w Japonii. Od momentu wprowadzenia na rynek nowego Golfa zamówionych zostało już ponad 13000 jego egzemplarzy, co jest wyraźnym dowodem rozwoju marki w Japonii.

Zwycięstwo Golfa w klasyfikacji ogólnej "Car of the Year 2013/2014" w Japonii jest doskonałym uzupełnieniem nagród przyznanych temu modelowi. Najważniejsze z nich to pierwsze miejsca w plebiscytach "Car of the Year 2013" (Europa), "World Car of the Year 2013" oraz "Złota Kierownica 2013" ze względu na swoje ponadregionalne znaczenie. Są one dowodem na to, że koncepcja tego najpopularniejszego niemieckiego samochodu w historii jest szczególnie udana.

Uznanie znalazły także cechy związane z zasadami zrównoważonego rozwoju, o czym świadczy "ACVmobil Umweltpreis" i "ADAC EcoTest". Natomiast ponadczasowy, elegancki design został nagrodzony przez jurorów German Design Council. Także plebiscyty czytelników, jak "Auto-Trophy" (Auto Zeitung) czy "Beste Autos" (auto motor und sport) przyniosły Golfowi tytuły zwycięzcy. Nie sposób też nie wspomnieć o "Euro NCAP", w którym Golf zdobył pięć gwiazdek za doskonałe bezpieczeństwo.

źródło: bank prasowy