1611788400 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmując do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Magdalena Mądrzak-Kruszona

Magdalena Mądrzak-Kruszona
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 24
tel. kom.: 606 792 005

magdalena.madrzak@porscheinterauto.pl
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki
Kierownik Działu Sprzedaży

tel.: 61 650 15 23
tel. kom.: 692 455 197

piotr.nowicki@porscheinterauto.pl
Mariusz Piórkowski

Mariusz Piórkowski
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 25
tel. kom.: 797 975 545

mariusz.piorkowski@porscheinterauto.pl

Wróć do Aktualności

2016-01-08

Projekt badawczy "V-Charge" uhonorowany nagrodą "Connected Car Award 2015"

- Nagroda dla Volkswagena oraz partnerĂłw
- "V-Charge" to nowa, inteligentna forma parkowania samochodu
- Automatyczne poszukiwanie miejsca na parkingu oraz ładowanie pojazdów elektrycznych

Poznań, 8 stycznia 2016 r. - Projekt badawczy "V-Charge" zdobył nagrodę "Connected Car Award 2015" przyznawaną przez redakcje Auto Bild oraz Computer Bild. W projekt "V-Charge", obok działu badawczego koncernu Volkswagen, są zaangażowane Politechnika Federalna w Zurychu (ETH), Politechnika w Brunszwiku, Robert Bosch GmbH, uniwersytet w Parmie oraz uniwersytet w Oxfordzie. W imieniu wszystkich partnerów tego projektu podczas wystawy CES odbywającej się w właśnie w Las Vegas nagrodę odebrali dr Volkmar Tannenberger, szef Działu Rozwoju Elektrycznego i Elektronicznego marki Volkswagen oraz prof. dr Thomas Form, szef Działu Badań nad Elektroniką i Samochodami koncernu Volkswagen.

"V-Charge" (skrót od słów Valet Charge) wyznacza nowe standardy, polegające na możliwości inteligentnego, automatycznego parkowania oraz ładowania akumulatorów aut elektrycznych. Szczególne znaczenie takie parkowanie ma w USA, gdzie usługa polegająca na odstawianiu pojazdu klienta na parking przez personel jest często spotykana. Obsługa podstawia także klientowi jego samochód po zakończeniu wizyty np. w restauracji. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie wolnego miejsca na parkingu.

Projekt "V-Charge" Volkswagena nawiązuje do tego pomysłu, główny nacisk kładąc na automatyczne wyszukiwanie wolnego miejsca parkingowego oraz na ładowanie akumulatorów auta elektrycznego. Samochód samodzielnie szuka wolnego miejsca wyposażonego w infrastrukturę umożliwiającą indukcyjne ładowanie akumulatora. Po napełnieniu baterii pojazd zwalnia miejsce dla innego samochodu elektrycznego i samodzielnie szuka dla siebie tradycyjnego miejsca postojowego. Dzięki umieszczonym w pojeździe kamerom oraz czujnikom ultradźwiękowym samochód jest w stanie rozpoznać obecność pieszych, rowerzystów oraz innych aut. Dzięki temu może on bezpiecznie poruszać się w strefach dostępnych zarówno dla pieszych, jak i innych pojazdów.

"Connected Car Award" to wyróżnienie, którym są honorowane osiągnięcia w dziedzinie pojazdów zintegrowanych z siecią; jest ono przyznawane od 2013 roku przez redakcję Auto Bild oraz Computer Bild. Eksperci z obydwu magazynów dokonują wstępnej selekcji kandydatów, by następnie czytelnicy mogli, poprzez głosowanie internetowe, wskazać swoich faworytów w dziewięciu kategoriach.

źródło: bank prasowy