1611788400 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmując do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Magdalena Mądrzak-Kruszona

Magdalena Mądrzak-Kruszona
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 24
tel. kom.: 606 792 005

magdalena.madrzak@porscheinterauto.pl
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki
Kierownik Działu Sprzedaży

tel.: 61 650 15 23
tel. kom.: 692 455 197

piotr.nowicki@porscheinterauto.pl
Mariusz Piórkowski

Mariusz Piórkowski
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 25
tel. kom.: 797 975 545

mariusz.piorkowski@porscheinterauto.pl

Wróć do Aktualności

2015-06-01

W Wolfsburgu ruszyła produkcja nowego Tourana

Poznań, 1 czerwca 2015 r. - Z linii montażowej zakładów Volkswagena w Wolfsburgu zjechał pierwszy egzemplarz nowego Tourana. Samochód w kolorze białym perłowym i w wersji wyposażenia Highline, ma pod maską 1,4-litrowy benzynowy silnik TSI osiągający moc 110 kW (150 KM). Najpopularniejszy rodzinny van w Niemczech został opracowany na nowo, dzięki czemu jego wnętrze jest obszerniejsze (rozstaw osi zwiększył się o 11 cm), a nowe jednostki napędowe oszczędniejsze nawet o 19%. Nowego Tourana można także wyposażyć w najnowszej generacji systemy asystujące kierowcy.

Kierownik zakładu Jens Herrmann stwierdził: "Od 2003 roku fabryka Volkswagena w Wolfsburgu dostarcza Tourana klientom na całym świecie, dbając o najwyższą jakość. Cała załoga może być z tego dumna". Szef działu odpowiedzialnego za produkcję Tourana i Tiguana, Hartwig Diers, dodał: "Touran powstaje z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników sprostamy najwyższym wymaganiom dotyczącym jakości".

Członek rady zakładowej Marcus Kirste oświadczył: "Nasza załoga pracowała z wielkim oddaniem nad przygotowaniem produkcji nowego modelu. W krótkim czasie niemal całkowicie przebudowano linie produkcyjne. Wyczyn ten zasługuje na najwyższe uznanie".

Touran to pierwszy duży van Volkswagena skonstruowany z wykorzystaniem modułowej platformy konstrukcyjnej (MQB). Po Golfie i Golfie Sportsvanie jest trzecim modelem produkowanym w Wolfsburgu w oparciu o tę platformę.

Nowy Touran wyróżnia się wyrazistą i niepowtarzalną stylistyką oraz licznymi funkcjonalnymi rozwiązaniami we wnętrzu. Nowoczesny system składania foteli Fold-Flat, dostępny do wersji pięcio- i siedmiomiejscowej, pozwala rozplanować wnętrze vana na wiele sposobów. Z kolei 47 schowków i półek oraz bagażnik o pojemności do 1040 l w pięciomiejscowym Touranie sprawiają, że potrafi on sprostać wszelkim codziennym potrzebom. W Polsce nowego Tourana będzie można zamawiać już w sierpniu.

źródło: bank prasowy