1611010800 vs 1434232800 page:innowacje-i-technika
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszło¶ci, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzib± przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocze¶nie przyjmuj±c do wiadomo¶ci, iż przysługuje mi prawo do wgl±du, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Magdalena M±drzak-Kruszona

Magdalena M±drzak-Kruszona
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 24
tel. kom.: 606 792 005

magdalena.madrzak@porscheinterauto.pl
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki
Kierownik Działu Sprzedaży

tel.: 61 650 15 23
tel. kom.: 692 455 197

piotr.nowicki@porscheinterauto.pl
Mariusz Piórkowski

Mariusz Piórkowski
Specjalista ds. Sprzedaży

tel.: 61 650 15 25
tel. kom.: 797 975 545

mariusz.piorkowski@porscheinterauto.pl

Innowacje i technika

ACC - zawsze w bezpiecznej odległości.

System automatycznego utrzymywnia odległości ACC to innowacyjny aktywny tempomat, który wykorzystuje czujnik radarowy. Dzięki temu samochód może zachować odpowiednią prędkość oraz utrzymywać na stałym poziomie początkowo obrany dystans do auta jadącego przed nim. Przestrzeń przed pojazdem jest monitorowana dzięki radarowi wysyłającemu fale ultradźwiękowe i w zależności od prędkości pojazdu poprzedzającego samochód samoczynnie zwalnia i przyspiesza do żądanej prędkości.

ACC działa od prędkości 30 km/h i dlatego może być przydatny również w przestrzeni miejskiej. System pozwala skoncentrować się na tym, co się dzieje na drodze, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i redukuje możliwość wystąpienia stłuczki, a także dostosowuje prędkość jazdy do innych pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. Możesz jechać spokojnie.

Specyfika ACC może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Front Assist - niezawodne reakcje na odległość.

System obserwacji otoczenia Front Assist reaguje w niebezpiecznych sytuacjach związanych z gwałtownie malejącym odstępem Twojego samochodu do poprzedzającego pojazdu. Kiedy odległość znacząco maleje, system reaguje natychmiastowo, ostrzegając kierowcę sygnałem dźwiękowym oraz komunikatem o niebezpieczeństwie zderzenia. Ponadto układ hamulcowy jest w pełnej gotowości, by w razie potrzeby awaryjnie zahamować. W ten sposób, niebezpieczeństwo wielu kolizji zostaje zażegnane, a pasażerowie mogą poczuć się bezpiecznie.

Specyfika Front Assist może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Side Assist - martwe pole pod kontrolą.

Side Assist to system, który wspiera Cię podczas zmiany pasa ruchu. Funkcja jest aktywna po przekroczeniu prędkości 60 km/h (w przypadku Nowego Touarega - 30 km/h). Intuicyjnie reagująca sygnalizacja, znajdująca się w lusterkach bocznych, informuje o pojazdach znajdujących się w martwym polu za pojazdem lub zbliżających się ze znaczną prędkością na sąsiednim pasie. Dzięki temu łatwiej unikniesz zagrożenia i uzyskasz większą kontrolę nad sytuacją wokół Twego auta.

Specyfika Side Assist może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Lane Assist - zawsze na właściwym pasie.

Lane Assist przydaje się szczególnie na dalekich, monotonnych trasach, na których możesz mieć problemy z koncentracją. System wspiera kierowcę, korygując tor jazdy i pomagając utrzymać pojazd na właściwym pasie ruchu. Dzięki kamerze, umiejscowionej na przedniej szybie w stopie lusterka wstecznego, droga przed pojazdem jest skanowana i w razie niezamierzonego zjechania ze swojego toru jazdy, korygowana poprzez delikatny ruch kierownicy. W przypadku gdy kierowca nie trzyma kierownicy, w ciągu 8 sekund włącza się sygnał dźwiękowy oraz wyświetla komunikat nawołujący do przejęcia kierowania pojazdem.

Dzięki temu, nawet w chwili spadku koncentracji, możesz mieć pewność, że Lane Assist poprowadzi Cię odpowiednim pasem do celu.

Specyfika Lane Assist może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Czujniki parkowania - zawsze znajdzie miejsce, by zaparkować.

Wszędzie tam, gdzie znalezienie odpowiedniej do zaparkowania przestrzeni jest wyzwaniem, masz zapewnioną pomoc czujników parkowania. Uruchamiają się one automatycznie po włączeniu biegu wstecznego lub można je aktywować przyciskiem przy prędkości poniżej 15 km/h. Wykorzystując zasadę echolokacji, czujniki rozpoznają odległość do przeszkody, innych pojazdów i sygnalizują ją wizualnie lub dźwiękowo. Dzięki temu możesz wykonać manewr parkowania nawet w wąskich lukach czy zatoczkach. Parkowanie w zatłoczonych miastach przestanie być Twoim koszmarem.

Specyfika czujników parkowania może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Park Assist - praktycznie sam parkuje.

Park Assist spełni Twoje marzenie o bezproblemowym parkowaniu. W momencie uruchomienia systemu, czujniki ultradźwiękowe obliczają i porównują wielkość dostępnej przestrzeni z długością pojazdu. W ten sposób auto samo znajduje najbardziej odpowiednie miejsce parkowania. Podczas wykonywania manewru musisz jedynie dodawać gazu i hamować, a samochód automatycznie wjedzie w wymierzoną przestrzeń parkingową. Wielofunkcyjny wyświetlacz MFA Plus i wskazówki dźwiękowe czujników parkowania sygnalizują, jak daleko możesz ruszyć do przodu i do tyłu. Kierowanie przejmuje przy tym zawsze Park Assist. Dzięki tej funkcji możesz bezkolizyjnie i bezstresowo parkować nawet w węższych lukach szeregu zaparkowanych samochodów.

Specyfika Park Assist może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagen

Rear Assist - spokojnie na wstecznym.

Rear Assist ułatwia jazdę do tyłu. Zintegrowana z pokrywą bagażnika kamera jest uruchamiana automatycznie po włączeniu wstecznego biegu i rejestruje obraz drogi za samochodem. System dostrzega nawet niskie, a także ruchome przeszkody. Auto jest bezpiecznie prowadzone wstecz po wyznaczonych przez system liniach, a Ty możesz ze spokojem obserwować i kontrolować obszar za pojazdem.

Specyfika Rear Assist może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Dynamiczne doświetlanie zakrętów - jasna sytuacja na zakrętach.

Reflektory ksenonowe współdziałające z dynamicznymi i statycznymi światłami skrętu, zapewniają lepsze o 90% oświetlenie zakrętów. Ustawiane automatycznie, rozprowadzają światło dostosowując je do prędkości Twojego auta. Powyżej 40 km/h snop światła zmienia pozycję zgodnie z torem jazdy samochodu. Kąt skrętu reflektorów dynamicznego doświetlania zakrętów został ograniczony do 15° po to, by nie oślepiać mijanych samochodów. Funkcja ta pozwala szybko zauważyć potencjalne przeszkody, ludzi lub zwierzęta. Dynamiczne doświetlanie zakrętów sprawia, że widzisz więcej i możesz szybciej reagować w ryzykownych sytuacjach.

Specyfika dynamicznego doświetlania zakrętów może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Statyczne doświetlanie zakrętów - możesz widzieć więcej.

System statycznego doświetlania zakrętów to dodatkowe źródło oświetlenia włączane automatycznie przy skręconej kierownicy lub po załączeniu kierunkowskazu przy prędkości poniżej 40 km/h. Obszar skrętu jest oświetlany na dużo większą odległość w zakresie dodatkowych 35°. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wypadku, a Ty zauważasz o wiele więcej, jak również jesteś łatwiej zauważany przez innych uczestników ruchu.

Specyfika statycznego doświetlania zakrętów może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Asystent hamowania - hamowanie zawsze na czas.

Asystent hamowania jest niezawodny podczas nieprzewidywalnych i trudnych sytuacji na drogach. Systemy ABS i ESP regulują dynamikę jazdy i wspierają Cię w niebezpieczeństwie. ESP przyhamowuje wybrane koła i zmniejsza obroty silnika, by uniknąć wpadnięcia w poślizg. ABS natomiast utrzymuje sterowność pojazdu podczas hamowania awaryjnego. Gwałtowne naciśnięcia pedału hamulca zostaje natychmiast rozpoznawane przez asystenta, który współdziałając z systemami ABS i ESP kontroluje sytuację i pozwala zahamować szybko i bezkolizyjnie. Twoja droga hamowania staje się o wiele krótsza i bezpieczniejsza.

Specyfika Asystenta hamowania może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.

Coming/leaving home... i wszystko jasne!

Otwierając lub opuszczając samochód w ciemnościach możesz oświetlić sobie przestrzeń wokół pojazdu. Wystarczy, że użyjesz pilota od centralnego zamka, a zewnętrzne światła (mijania, pozycyjne, podświetlenie tablicy rejestracyjnej i lusterek) pozostaną włączone przez pewien czas, by ułatwić Ci poruszanie się w okolicy samochodu.

Specyfika Coming/leaving home może różnić się od powyższego opisu w poszczególnych modelach Volkswagena.